شرکت هواپیمایی ماهان همچون سایر شرکت های بزرگ هواپیمایی جهان و در راستای بالا بردن سطح آگاهی، اطلاعات عمومی، گسترش فرهنگ مطالعه همچنین کوتاه نمودن زمان سفر برای مسافران، اقدام به تهیه و ارائه برنامه‌های سرگرم کننده مطابق با استانداردهای جهانی نموده است. 

سرگرمی‌های داخل پروازی هواپیمایی ماهان شامل بخش‌های گوناگونی است:

  • تهیه و پخش فیلم و کلیپ از طریق نمایشگرهای داخل کابین هواپیما بخشی از سرگرمی‌های داخل پرواز است. در این قسمت متناسب با زمان و مقصد پروازها، کلیپ‌های ورزشی و تفریحی و فیلم‌های سینمایی کوتاه و بلند برای مسافران پخش می‌گردد.
  • ارائه نشریه‌های معتبر کشور شامل روزنامه‌ها و مجله‌های ورزشی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و..‌. در پروازها نیز بخش دیگری از سرگرمی‌های داخل پروازی هواپیمایی ماهان می باشد.
  • تهیه، تولید و ارائه مجله ویژه داخل پروازی هواپیمایی ماهان که شامل مطالب مختلف سرگرم کننده و آگاهی‌بخش در موضوع‌های مختلف است نیز از جمله فعالیت های این بخش می‌باشد. در این راستا کودکان و خردسالان به طور ویژه مورد توجه هواپیمایی ماهان قرار دارند و ویژه نامه کودک و خردسالان ماهان نیز تهیه و تولید و در پروازها به این گروه سنی ارائه می‌شود.
  • در آخرین و مهم‌ترین گام، هواپیمایی ماهان اقدام به راه‌اندازی سیستم اینترنت بی‌سیم داخلی یا وای‌فای در هواپیماها و پروازهای شرکت نموده است. مسافران در طول پرواز با گوشی، تبلت یا لپ‌تاپ خود می‌توانند به این سیستم وصل شده و متناسب با سلیقه خود از برنامه‌های متنوع که در آن آماده شده است بهره ببرند. برنامه‌هایی شامل روزنامه‌ها و مجله‌های داخلی و خارجی متنوع برای مطالعه، کلیپ‌ها و فیلم‌های کوتاه و بلند و سینمایی و انیمیشن با موضوع‌های مختلف برای هر علاقه‌مندی، موسیقی‌های گوناگون و شنیدنی برای هر سلیقه و برنامه‌ها خدمات دیگر.
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   کادر پرواز

بخش سرگرمی‌های داخل پرواز هواپیمایی ماهان متناسب با پیشرفت تکنولوژی و هماهنگ با سلایق مسافران پیوسته در حال به‌روز‌رسانی و تهیه و ارائه برنامه‌های مختلف برای سرگرم کردن مسافران و کم کردن خستگی و کوتاه کردن سفر برای آنان است.