شهر گرگان مرکز استان گلستان از استان‌های شمالی ایران به شمار می‌آید و دارای آب و هوای معتدل بوده و به همین دلیل سفر به این شهر در تمامی فصول سال قابل انجام می‌باشد .

این فرودگاه در سال 1330 و در مکانی مابین آق قلا و گرگان با زیربنای 327هکتار بنا شده و تا شهر گرگان حدود 12 کیلومتر فاصله دارد و از جمله قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران است که در ابتدا مسافری از آن جابه‌جا نمی‌شد بلکه در آن سال‌ها، این فرودگاه محلی  برای نشست و برخاست هواپیماهای سمپاش شرکت هواپیمایی و همچنین مبادلات پستی مورد استفاده قرار می‌گرفت تا اینکه در سال ۱۳۷۴ بر اساس برنامه و بودجه اختصاصی و بر اساس نیاز محلی، این فرودگاه بهسازی‌ و در سال 1379 به شکل کنونی خود رسید و مورد بهره‌برداری مسافری به طور رسمی قرار گرفته است.

از فرودگاه گرگان تا تهران ۵۲ دقیقه، تا فرودگاه هاشمی‌نژاد مشهد ۱ ساعت و ۵ دقیقه، تا فرودگاه زاهدان ۱ ساعت و ۴۵ دقیقه، تا فرودگاه بندرعباس ۱ ساعت و ۵۱ دقیقه و تا فرودگاه کیش ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه زمان پروازی پیش‌بینی شده است .

فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان به طور متوسط در هفته شاهد بیش از ۶۸ پرواز خروج و ورود در مسیرهای مختلف هوایی از جمله زابل، زاهدان، چابهار، بندرعباس، کیش، قشم، عسلویه، اصفهان، مشهد و تهران است و جالب است که بدانید در استان گلستان یک فرودگاه دیگر در شهرستان کلاله هم احداث گردیده است .

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   فرودگاه شیراز(شهید دستغیب)