Rasht Airport

تقریبا در سال 1320، اولین فرودگاه رشت با اسم «سلیمان داراب» راه‌اندازی شد تا حمل کالا و مسافر با سرعت بیشتری انجام شوند. این فرودگاه بعد از چندین سال فعالیت، تعطیل اعلام شد، تا اینکه در سال 1344، پروژهای عمرانی جدیدی ایجاد شدند تا فرودگاه سابق را به محل کنونی آن منتقل کرده و آن را دوباره راه‌اندازی کنند.

به این ترتیب بود که این فرودگاه در سال 1347 با نام «فرودگاه رشت» فعالیت خودش را به صورت رسمی به عنوان اولین فرودگاه مدرن استان گیلان از نو شروع کرد.

همانطور که می‌دانید، فرودگاه رشت تنها مسیر پروازی در جوار دریاچه خزر است و به همین دلیل، مقرون‌ به‌ صرفه‌ترین و بهینه‌ترین راه دسترسی به کشورهای اسکاندیناوی و اروپای مرکزی می‌باشد که در 7 کیلومتری جاده رشت به انزلی و در 15 کیلومتری منطقه آزاد بندر انزلی واقع شده و مساحت آن کمی بیشتر از دو میلیون مترمربع و 12 متر پایین‌تر از سطح دریا می‎‌باشد و برای پروازهای داخلی و خارجی، ترمینال‌های جداگانه‌ای دارد.

به دلیل مکان جغرافیایی و سرسبزی استان گیلان و همچنین نمای زیبای دریای خزر و از طرفی دیگر جنگل های انبوه از درختان و در اغلب موارد به دلیل وجود ابر و مه و نیز بارندگی های متناوب موجب شده است تا فروردگاه بین المللی سردار جنگل رشت از زیبایی وصف ناپذیری از منظر بصری برخوردار باشد .

  • اطلاعات پرواز: 199
  • آدرس سایت فرودگاه رشت  : rasht.airport.ir
  • شماره تماس واحد اطلاعات پرواز: 34888199-013
  • آدرس فرودگاه رشت: استان گیلان، رشت، بلوار ولی‌عصر(عج)، فرودگاه بین‌المللی سردار جنگل رشت
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   فرودگاه بین‌المللی کیش