نکات مهم بلیط چارتری و سیستمی

احتمالا در فرایند خرید بلیط هواپیما، بارها و بارها به اسم بلیط هواپیما چارتری و بلیط هواپیما سیستمی برخورد کرده اید . برخی معتقدند بلیط چارتری بهترین راه برای خرید پرواز ارزان است.

پرواز چارتر اصولا به پروازی گفته میشود که بلیط های آن در یک بازه زمانی مشخص، توسط شرکت یا ارگان و یا آژانس های فروشنده بلیط فروخته میشود. در این میان، شرکت هواپیمایی به صورت یکجا بخشی یا تمام صندلی های هواپیما را در اختیار شرکت خریدار قرار میدهد و آن شرکت می تواند صندلی های خریداری شده را با قیمت مناسبتری به فروش برساند.

بنابراین، به طور معمول، چارتر عمومی زمانی وجود دارد که یک شخص یا شرکت برای بهره برداری از یک هواپیما قرارداد می بندند و سپس به طور مستقیم یا از طریق یک آژانس مسافرتی صندلی را به افراد عمومی می فروشند. این شرکت ممکن است یک شرکت هواپیمایی یا نهاد دیگری مانند یک شرکت تور یا شرکت‌‌های تورهای مخصوص مسافرت تعطیلاتی باشد.

برخی از منشورهای عمومی برای پرواز چارتر فقط به صورت فصلی (در فصول پر مسافرت) عمل می کنند و اغلب به عنوان بخشی از بسته تعطیلات فروخته می شوند. پروازهای چارتر عمومی ممکن است ارزش بسیار خوبی داشته باشند و اغلب بدون توقف بین شهرها انجام می‌شوند.

اما بلیط پرواز سیستمی یا همان پرواز معمولی را میتوان حالتی دانست که بلیط ها چارتر نشده اند. یعنی به طور کلی با همان قیمت مصوب و با نام بلیط سیستمی به فروش میرسند.

حال به نظر شما تفاوت بلیط چارتری با سیستمی محدود به قیمت است؟ اگر این طور باشد تمام افراد، در تمام شرایط ترجیح میدهند که بلیط چارتری را بخرند و به اصطلاح هر جا بلیط چارتری بود، آن را تور کنند.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   انواع تبلیغات در فرودگاه‌

به عبارتی دیگر معمولا بلیط هواپیما چارتری ارزان تر است؛ اما در این روش امکان استرداد وجه وجود ندارد. به همین دلیل بهتر است پیش از خرید بلیط چارتر از این موضوع اطمینان حاصل کنید. اما در بیشتر مواقع بلیط سیستمی قیمت بالاتری دارد، اما امکان استرداد وجه در این روش از خرید بلیط هواپیما وجود دارد. در روش خرید بلیط سیستمی قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسال، کودک و نوزاد متفاوت است و این بدان معناست که افراد کم سن تر هزینه کمتری بابت بلیط پرداخت می کنند، اما در صورت خرید بلیط چارتر چنین تفاوتی وجود ندارد.

https://stysco.ir/p?=2077