فرودگاه شرمتیوو مسکو

از نظر مساحت، کشور روسیه وسیع‌ترین کشور در بین کشورهای روی کره زمین است . مثلا این کشور ۴۰۰ برابر بزرگ‌تر از کشورهایی مانند هلند و سوییس است به طوری که بخش‌های غربی این کشور پهناور در اروپا قرار گرفته و از جمله مسکو پایخت روسیه و بخش‌های شرقی هم در آسیا قرار دارند.

مسکو پایتخت تجاری روسیه بشمار می‌رود و کلان شهری غیر قابل توصیف است ولی در این رابطه هوای بسیار سرد مسکو هم در طول زمستان در نوع خود بی نظیر است.

شهر مسکو ۴ فرودگاه دارد از جمله؛ شرمتیوو، داماددوا، ونوکووا، ژوکوفسکی و خط هوایی ملی روسیه ایروفلات نام دارد که در زیر و به اختصار به توضیح فرودگاه شرمتیوو مسکو  می‌پردازیم :

فرودگاه شرمتیوو مسکو Moscow Sheremetyevo Airport

ساخت این فرودگاه در ابتدا به عنوان یک سایت نظامی به همین نام در تاریخ ۱ سپتامبر سال ۱۹۵۳ در حومه ی شهر مسکو به فرمان شورای وزیران اتحاد جماهیر شوروی آغاز شد و بالاخره در تاریخ ۷ اکتبر ۱۹۵۷ به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اکتبر افتتاح گردید. این فرودگاه در واقع یک فرودگاه بین‌المللی است که در منطقه‌ خیمکی روسیه قرار دارد. این فرودگاه از شمال غربی مرکز مسکو ۲۹ کیلومتر فاصله دارد و قطب اصلی شرکت هواپیمایی آئروفلوت محسوب می‌شود.

این فرودگاه در بخش های شمالی پایتخت روسیه و شهر مسکو قرار دارد و شما می‌توانید با کمک بزرگراه لینیگرادسکوی و مسیرهای اصلی M10 و M11 به این فرودگاه عزیمت نمایید .

فرودگاه شرمتیوو مسکو شلوغ‌ترین فرودگاه در تمام روسیه بوده و شامل 6 ترمینال می‌شود و خط هوایی ملی و اصلی روسیه هم در همین فرودگاه فعالیت دارد. همانطور که گفته شد این فرودگاه شش ترمینال دارد که مجموعه ترمینال‌های شمالی شامل ترمینال A، B و C می شود.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   فرودگاه بین‌المللی تورنتو کانادا

مجموعه ترمینال‌های جنوبی هم شامل ترمینال‌های D، E، و F می‌شود که در بخش جنوبی فرودگاه قرار دارند.

ترمینال B در سال 2018 و ترمینال C در سال 2020 افتتاح شده و هر دو زیر یک سقف قرار دارند و هر دوی این ترمینال‌ها می‌توانند سالیانه بیش از 20 میلیون مسافر را جا به جا کنند.

ترمینال A تنها برای پرواز جت‌های شخصی و پرواز‌های تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و هر 4 دقیقه یک ماشین اتوماتیک حمل مسافر، ترمینال شمالی به جنوبی را طی می‌کند و مسافرین را به ترمینال‌های مربوطه می‌رساند.

ایستگاه راه آهن ایرواکسپرس در فرودگاه شرمتیوو مسکو قرار داشته و از طریق ترمینال 6 در دسترس است.

تعداد مسافرانی که با کمک فرودگاه شرمتیوو جا به جا می‌شوند در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است به طوری که حدودا 80 میلیون مسافر در سال 2022 در این فرودگاه جا به جا شده‌اند. لازم به توضیح است که آئروفلوت بیشترین فعالیت را در این فرودگاه داشته و بیشترین تعداد مسافر را به شرمتیوو جابجا می‌نماید.

فاصله مرکز شهر مسکو تا فرودگاه شرمتیوو ۳۸ کیلومتر است و به عبارتی با ماشین ۶۵ دقیقه زمان می برد تا از مرکز شهر مسکو به فرودگاه برسید.

البته خیلی راحت می‌توان با سیستم حمل و نقل عمومی مسکو به فرودگاه شرمتیوو رسید بدین منظور شما می‌توانید از اتوبوس، مترو یا قطار استفاده کنید.

در فرودگاه شرمتیوو می‌توانید از کمپانی Sixt Thrifty یا باقی کمپانی‌های کوچک‌تر ماشین اجاره کنید و به مقصد برسید. البته بهتر است قبل از رسیدن به فرودگاه ماشین خود را اجاره کرده و در صرف هزینه و زمان صرفه جویی کنید.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   فرودگاه بین المللی پرنسس جولیانا

خطوط هوایی که در فرودگاه شرمتیوو فعال هستند عبارتند از :

  • Aeroflot
  • KLM
  • Finnair
  • Czech Airlines
  • ITA Airways
Call Now Buttonتماس با مدیریت