فرودگاه بین‌المللی کرمان

کرمان یکی از پرطرفدارترین شهرهای گردشگری ایران محسوب می‌شود و یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های هوایی کشور را در خود جای داده و فرودگاه بین‌المللی کرمان در تمامی طول سال پذیرای مسافران داخلی و خارجی است.
کرمان بزرگترین استان کشور بشمار می رود و در قسمت جنوب شرقی ایران قرار گرفته است و ۱۱ درصد از وسعت کل کشور را به خود اختصاص داده است.

در این شهر بیش از ۶۰۰ اثر ملی و ۵ اثر جهانی یونسکو ثبت شده و می‌توان گفت کرمان شهری غنی از آثار تاریخی، باستانی و طبیعی است . این استان دارای فرودگاه‌هایی در شهرستان‌های بم، سیرجان، رفسنجان و جیرفت اما با این حال بزرگ‌ترین و مهم‌ترین فرودگاه این استان در شهر کرمان واقع شده است.
این فرودگاه از مراکز مهم حمل و نقل هوایی در کشور ایران بشمار می‌رود که به طور میانگین ۱۱۶ پرواز خارجی و داخلی در طول هفته در آن صورت می‌گیرد.

موقعیت فرودگاه بین‌المللی کرمان :

به این فرودگاه، فرودگاه بین‌المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی کرمان (Ayatollah Rafsanjani Airport) نیز گفته می‌شود و در انتهای بلوار جمهوری اسلامی کرمان قرار گرفته و حدود 13 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد.

مطالعات اولیه درباره احداث این فرودگاه از سال ۱۳۰۴ آغاز گردید و مهندسین داخلی و خارجی بسیار زیادی در طراحی و ساخت این فرودگاه مشارکت کرده‌اند تا اینکه ساخت باند هواپیما و ساختمان و بنای این فرودگاه از سال ۱۳۳۵ آغاز شد و پس از گذشت چند سال به اتمام رسید.
پروازهای مسافربری، حمل و نقل بار و پروازهای تجاری از سال ۱۳۵۰ در این فرودگاه به طور کامل آغاز شد و در سال‌های اولیه تنها دو پرواز در طول هفته در این فرودگاه صورت می‌گرفت تا اینکه توسعه و گسترش این فرودگاه در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب آغاز و امروزه پروازهای بسیار زیادی از فرودگاه بین‌المللی کرمان صورت می‌گیرد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود :   نکات مهم بلیط چارتری و سیستمی

ترمینال‌های فرودگاه کرمان :

در سال ۱۳۶۶ که ترمینال‌های این فرودگاه توسعه پیدا کردند، مساحت آنها ۱۸۰۰ مترمربع افرایش یافت و در سال ۱۳۶۹ نیز بار دیگر مساحت این ترمینال‌ها جمعاً ۲۶۰۰ متر مربع افزایش پیدا کرد.
این ترمینال‌ها در طول سال‌ها در حال توسعه بودند و همین موضوع سبب شده است تا فرودگاه کرمان به یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های ایران تبدیل شود.
این فرودگاه دارای یک ترمینال خارجی و یک ترمینال داخلی است که حدوداً ۷۳۰ هزار مسافر ایرانی و خارجی تاکنون از امکانات و خدمات آن بهره‌مند شده‌اند.
ضمنا ترمینال جداگانه‌ای برای انجام پروازهای مخصوص استفاده حجاج در این فرودگاه وجود دارد و فرودگاه بین‌المللی کرمان همانند سایر فرودگاه‌ها به امکانات رفاهی زیادی مجهز شده است •

اطلاعات فرودگاه بین‌المللی کرمان :

نام فرودگاه: Kerman International Airport
• کد ایکائو: OIKK
• کد یاتا: KER
• نوع فرودگاه: همگانی
• ترمینال‌ها: دو ترمینال کاملاً مجزا
• ارتفاع از سطح دریا: 1750 متر
• وب‌سایت رسمی فرودگاه: kerman.airport.ir
• تلفن فرودگاه: ۳۲۱۱۰۰۳۱_۰۳۴
این فرودگاه داخل شهر و در بلوار جمهوری کرمان واقع شده است. برای رسیدن به این فرودگاه راه‌های زیادی وجود دارد. می‌توانید از خودروی شخصی استفاده کنید. این فرودگاه به پارکینگ‌های وسیعی مجهز شده است که می‌توانید خودروی خود را با خیال راحت در آن پارک کنید.
از تاکسی و اتوبوس‌های شهری نیز می‌توانید برای رسیدن به این فرودگاه استفاده کنید. داخل فرودگاه ایستگاه‌های ویژه تاکسی وجود دارد که استفاده از خدمات آن برای عموم آزاد است.

Call Now Buttonتماس با مدیریت